f

Get in on this viral marvel and start spreading that buzz! Buzzy was made for all up and coming modern publishers & magazines!

Fb. In. Tw. Be.

Książka – najlepszy pomysł na prezent!

Na pozór to jeden z najbardziej banalnych prezentów. Niezbyt imponujący, oklepany, może nawet nudny. Często zdarza się, że właśnie tak postrzegamy książki, a tymczasem to naprawdę dobra alternatywa dla wielu upominków i coś, co bardzo łatwo dopasować do nawet najbardziej wymagających gustów. Jesteście ciekawi, dlaczego poszukiwanie idealnego prezentu warto zacząć właśnie od księgarni? W takim razie zapraszamy do naszego przewodnika!

Szybko, tanio, wygodnie

Na początek zapewniamy, że możecie być spokojni – oszczędzimy wam tekstów o walorach edukacyjnych i rozwojowych, które zapewniają książki. Te formułki wszyscy doskonale znają, dlatego nie ma sensu ich powielać. Warto jednak pamiętać, że prezent w postaci książki ma więcej mocnych stron. W dzisiejszych czasach książki możemy kupić bardzo szybko, nawet bez wychodzenia z domu. Pomocą służą nam oczywiście liczne księgarnie internetowe, w których mamy dostęp do bogatych katalogów. Różnorodność dostępnych pozycji to zresztą kolejny atut. Kryminały, biografie, poradniki powieści czy reportaże – w sklepach z książkami dla każdego znajdzie się odpowiedni tytuł. 

Nie bez znaczenia jest również fakt, że zakup książki prawie na pewno nie zrujnuje naszych portfeli. Oczywiście w księgarniach możemy trafić na pozycje, które uznamy po prostu za drogie (np. albumy fotografii czy tytuły o wyczerpanym nakładzie wydawniczym), ale generalnie – naprawdę nie jest źle. Szczególnie w okresie świątecznym sklepy oferują wiele ciekawych promocji, dzięki którym unikniemy spustoszenia w domowym budżecie.

Ponadto książki doskonale sprawdzą się jako prezent z następujących powodów: 

  • w porównaniu do ubrań czy biżuterii nigdy nie wyjdą z mody, 
  • można je łatwo spersonalizować poprzez napisanie dedykacji czy osobistego przesłania, 
  • doskonale pasują do każdego obdarowywanego niezależnie od płci i wieku,
  • można się nimi dzielić z innymi i w ten sposób przekazać drugiej osobie coś wartościowego od siebie,
  • można je zabierać ze sobą w dowolne miejsce świata, ponieważ z reguły zajmują niewiele miejsca, 
  • dodatkowo samo czytanie skutecznie redukuje poziom stresu ( wystarczy 6 minut czytania by zredukować go aż o 60%!)

Książki, czyli nowoczesność!

Jak sami widzicie, powodów, dzięki którym książka to świetny pomysł na prezent nie brakuje, ale… powyższe to jeszcze nie wszystko! Czy wiecie, że podarowanie książki bliskiej osobie wcale nie musi oznaczać tego, co właśnie macie przed oczami? Nowoczesność i świat książek doskonale się przenikają, dlatego wcale nie musimy czytać „papieru”. Równie dobrze możemy postawić na ebooki i audiobooki, z których korzysta się z poziomu telefonu, tabela czy komputera. W ten sposób możemy czytać książki lub ich słuchać na przykład w drodze do pracy, w trakcie treningu lub jazdy samochodem, podczas zakupów czy w trakcie wypełniania codziennych obowiązków. 

Możecie być pewnie, że ebooki i audiobooki to doskonałe pomysły na prezent. Serwisy takie jak Legimi czy Storytel mają w swojej ofercie karty podarunkowe, czyli de facto opłaconą z góry subskrypcję. Taki upominek to z całą pewnością bardzo ciekawe rozwiązanie. Nieszablonowe, a przy tym odrobinę zaskakujące, a przecież właśnie o to chodzi w prezentach!

Krótko mówiąc – kupujcie książki. Obojętnie w jakiej formie.

Napisz komentarz

You don't have permission to register