f

Get in on this viral marvel and start spreading that buzz! Buzzy was made for all up and coming modern publishers & magazines!

Fb. In. Tw. Be.

Dlaczego warto postawić na drewniane zabawki?

Drewniane zabawki na dobre wróciły do łask i zawładnęły sercami dzieci oraz rodziców. Grono ich zwolenników nieustannie rośnie, a przełom na rynku dokonuje się na naszych oczach. Kiedy plastikowe odpowiedniki tracą zainteresowanie i poza atrakcyjną ceną często mają niewiele do zaoferowania, wyroby z drewna zaskakują pod wieloma względami Sprawdźcie, jakie są największe zalety drewnianych zabawek i dlaczego warto obdarowywać nimi dzieci w każdym wieku.

1. Pozytywny wpływ na rozwój dziecka

Drewniane zabawki doskonale kształtują wyobraźnię dzieci i pobudzają do działania zmysły. Ich forma oraz kształt sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi, począwszy od nauki rozpoznawania kształtów, aż po poprawianie motoryki, zręczności i kreatywności. Ponadto pełnią funkcję edukacyjną – dzięki nim dzieci jednocześnie uczą się i bawią.

2. Dopasowanie do dzieci w każdym wieku

Zabawki wykonane z drewna przeznaczone są zarówno dla najmłodszych, nawet kilkumiesięcznych dzieci, jak i dla tych trochę starszych, które potrzebują bardziej złożonych rozwiązań. Kolorowe i wielokształtne zabawki drewniane idealnie wpasują się w świat każdego dziecka, dając mnóstwo frajdy i radości.

3. Gwarancja bezpieczeństwa

Wypolerowane drewno to materiał bardzo przyjemny w dotyku, który budzi zaufanie dzieci i wywołuje przyjemne skojarzenia. Duża wytrzymałość drewna oraz brak ostrych krawędzi gwarantuje z kolei maksimum bezpieczeństwa podczas zabawy. Dodatkowo niemal wszystkie drewniane zabawki są idealnie dopasowane wielkością do dziecięcych rąk, co eliminuje problem zbyt drobnych i trudno łączących się elementów charakterystyczny dla większości plastikowych zabawek.

4. Wytrzymałość

Drewno to niezwykle wytrzymały materiał, odporny na zarysowania, złamania, odkształcenia, wygięcia i pęknięcia. Wykonane z niego zabawki praktycznie nie ulegają uszkodzeniom, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat więcej niż jednemu dziecku.

5. Wielofunkcyjność

Sięgając po drewniane zabawki, dzieci nie są ograniczone żadnymi projektami i modelami. Mogą bawić się, jak chcą, tworzyć nowe kształty, konstrukcje i kombinacje, pobudzając swoją inwencję. To z kolei sprawia, że stawiane kolejnych budowli czy układanie nieznanych wcześniej konfiguracji, staje się zajęciem na długie godziny, którym naprawdę trudno się znudzić.

6. Niezwykła oryginalność

Tak, funkcja wizualna również ma duże znaczenie. Wśród drewnianych zabawek z łatwością można znaleźć takie o oryginalnym wyglądzie, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy dziecka i rodziców. Satysfakcja z zabawy? W tym przypadku jest w zasadzie gwarantowana.

7. Łatwość w czyszczeniu

Im młodsze dziecko, tym ważniejsza jest to funkcja. Trzeba pamiętać, że wyobraźnia najmłodszych jest w zasadzie nieograniczona, a zabawki mogą wylądować dosłownie wszędzie – od worka na śmieci po rabatkę w ogrodzie. Drewniane zabawki, które nie posiadają żadnych zagłębień, przerw i szczelin, można wyczyścić szybko i sprawnie niezależnie od tego, jaki los je spotkał. Dzięki temu zawsze pozostaną w pełni higieniczne.

8. Z ekologią na tak

Jak pewnie wiecie, drewno to materiał ekologiczny i w 100% biodegradowalny. Oznacza to, że wykonane z niego zabawki są naturalne oraz przyjazne zarówno dla dzieci, jak i dla środowiska. Przy rosnącej z roku na rok produkcji plastiku, który zalewa świat, wyroby z drewna to fantastyczna alternatywa, korzystna dla nas wszystkich.

Gdzie kupić drewniane zabawki?

Sprawa jest bardzo prosta. Obecnie drewniane zabawki znajdziecie w ofercie każdej wiodącej sieci sklepów. Jeśli chcecie się lepiej zorientować, sięgnijcie po gazetki promocyjne Lidla, Biedronki, Carrefoura czy Kauflandu – z całą pewnością traficie w nich coś ciekawego.

Warto też zapoznać się z ofertą najlepszych producentów drewnianych zabawek. Sklepy marek Tarnawa, Tammi, Wooden Way, Brik czy Kłosek Design pełne są kapitalnych zabawek wykonanych z materiałów najlepszej jakości. Dobrym wyborem będzie także wizyta w Smyku oraz internetowym sklepie Kinder Safe – tam również nie brakuje drewnianych zabawek.

Napisz komentarz

You don't have permission to register