f

Get in on this viral marvel and start spreading that buzz! Buzzy was made for all up and coming modern publishers & magazines!

Fb. In. Tw. Be.

Dlaczego Lego? 5 powodów, dla których warto kupić dziecku klocki Lego

Klocki Lego od lat zaliczają się do najpopularniejszych dziecięcych zabawek. Produkty duńskiej firmy to niekwestionowany numer jeden w świecie klocków i ten stan rzeczy zapewne nigdy się nie zmieni. Oferta Lego jest skierowana do dzieci w każdym wieku, a przede wszystkim gwarantuje interesującą i kreatywną zabawę. Dlaczego warto postawić na Lego i jakie klocki wybrać dla dzieci w określonym wieku? Tego dowiecie się z naszego poradnika!

Lego rozwija wyobraźnie

Klocki Lego, chociaż według instrukcji dołączonych do zestawów przeważnie są przeznaczone do stworzenia jednej-dwóch konstrukcji, tak naprawdę stwarzają nieograniczone możliwości. Dzieci mogą zbudować z nich dowolną budowlę, zgodnie z tym, co podpowiada im wyobraźnia. Tak duża dowolność doskonale pozwala rozwijać pomysłowość oraz inwencję twórczą. Dodatkowo tworzenie własnych budowli pozytywnie wpływa na kształtowanie umiejętności planowania i  myślenia przestrzennego. Za sprawą zestawów Lego Duplo o ten aspekt możemy zadbać już w przypadku 2-3-letnich dzieci.

Lego bawi i uczy

Nauka kształtów i kolorów to kolejna kwestia, w której doskonale sprawdzą się klocki Lego. Duńskie zabawki bawiąc – uczą i ucząc – bawią, co oznacza, że pomagają połączyć przyjemne z pożytecznym. Ponadto zabawę klockami Lego można powiązać z nauką podstaw matematyki, na przykład poprzez liczenie elementów.

Lego rozwija koordynację ręka-oko

Chociaż montowanie klocków Lego i łączenie ze sobą poszczególnych elementów nie jest przesadnie trudnym zadaniem, to jednak wymaga pewnej wprawy i wyrobienia określonych umiejętności. Duńskie klocki są jednak na tyle przyciągające i pozwalają tworzyć tak ciekawe projekty, że dzieciom po prostu trudno się od nich oderwać, co z kolei sprawia, że bardzo mocno koncentrują się na prawidłowym budowaniu. Łączenie elementów to także doskonały trening dla paluszków i rączek, i to nie tylko w przypadku najmniejszych dzieci. Nieco starsze pociechy też na tym skorzystają. Dla starszaków idealnym wyborem będą na przykład zestawy z serii Lego Friends, City czy zestawy tematyczne ze świata Harry’ego Pottera i Minecrafta. 

Lego, czyli motywacja i inspiracja

Warto pamiętać, że w ofercie Lego znajdziemy także zestawy, które spodobają się nastolatkom, a nawet… dorosłym! Zwłaszcza nieco bardziej skomplikowane zestawy Lego Technic  – mogą być dawką motywacji i inspiracji dla początkujących inżynierów, budowniczych i konstruktorów. Czy wiecie, że polski inżynier Piotr Palczewski właśnie z klocków Lego zbudował drukarkę 3D, a Andrew Carol, pracujący w firmie Apple, odtworzył z nich antyczny przyrząd zwany mechanizmem z Antykithiry, który jeszcze w XVIII wieku był uważany za najbardziej skomplikowany mechanizm złożony przez człowieka. Dla bardziej wymajających polecamy Lego Architecture, wśród których znajdziemy najbardziej rozpoznawalne budowle z całego świata oraz nowość – Lego ART, czyli sztukę zamknietą w klockach, którą nie tylko można ułożyć, ale także zawiesić na ścianie jako pełnoprawny obraz. Budowanie z Lego naprawdę nie zna granic!

Lego, czyli inwestycja na wiele lat

Trwałość i odporność na zniszczenia to kolejna wielka zaleta klocków Lego. Dzięki temu zestawy mogą służyć przez wiele lat, a klockami może bawić się zdecydowanie więcej niż jedno dziecko. Sporą zaletą jest także możliwość łączenia zestawów i kreowania własnych klockowych światów, bo kto powiedział, że Harry Potter nie może zamieszkać w jednym domku z Minionkami, a Elza zostać nową koleżanką Hermiony? Jeśli zatem zadajcie sobie pytanie, czy warto kupić klocki Lego, to odpowiedź jest tylko jedna – zdecydowanie warto!

Gdzie i co kupić?

Obecnie, ze względu na przedświąteczny sezon, poszczególne zestawy kloców Lego z różnych serii tematycznych, jak również zwykłe klasyczne klocki kupicie w wielu popularnych sklepach. Poniżej prezentujemy mały przegląd dostępny w najpopularniejszych dyskontach w Polsce:

  • małe zestawy Lego Duplo – 29,99 – 59,90 zł (Biedronka)
  • duże zestawy Lego Duplo – 64,90 – 209 zł (Carrefour)
  • Lego City, Friends, Minecraft, Harry Potter, Bohaterowie Disney’a – 69,90 – 169 zł (Biedronka)
  • małe i duże zestawy Lego City, Friends, Minecraft, Speed Champions, Harry Potter, Bohaterowie Disney’a – 34,99 – 109 zł (Carrefour)
  • Lego Duplo pociąg z cyferkami64,99 zł (Auchan)
  • zestawy Lego Technik, Super Mario, City, Friends, Minecraft38,99 – 229 zł (Auchan)
  • zestawy Lego Duplo, Friends, City, Minecraft, Technic42 – 109 zł (Netto)
  • Lego Classicod 15 zł (Aldi)
  • małe zestawy Lego Duplo, City, Creator, Friends35 zł/ zestaw (Aldi)
  • duże zestawy Lego Technic, Creator, ClassicFriends – 69 zł/ zestaw (Aldi)
Napisz komentarz

You don't have permission to register